شماره تماس: 35549255-041

ساعت کاری : شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 تا 20:00

دکتر کلارا منظمی » تشخیص و درمان » آیا لابیاپلاستی بر میل جنسی تاثیر می گذارد؟
۵ دقیقه
تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

آیا لابیاپلاستی بر میل جنسی تاثیر می گذارد؟

آنچه می خوانید...

لابیاپلاستی چه تاثیری بر میل جنسی خواهد داشت؟! یکی از سوالات مهمی که پیش از لابیاپلاستی ممکن است برای هر فردی ایجاد شود، این است که لابیاپلاستی می تواند سبب افزایش کیفیت رابطه جنسی شود و اثر مستقیمی بر افزایش میل جنسی داشته باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لابیاپلاستی می تواند به طور مستقیم و غیر مستقیم بر روابط زناشویی و جنسی تاثیر مثبت بگذارد به طوری که اگر لابیاپلاستی به صورت درست و زیر نظر جراح متخصص زنان صورت نگیرد می تواند سبب کاهش لذت جنسی در خانم ها شود.

اگر شما نیز قصد انجام لابیاپلاستی دارید در این مقاله همراه ما باشید تا با تاثیر لابیاپلاستی بر میل و احساس جنسی به خوبی آگاه شوید…

چرا لابیاپلاستی باعث افزایش میل جنسی می شود؟

آیا لابیالاستی می تواند باعث از بین بردن حس جنسی شود ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم مهمترین عصب در ایجاد حس جنسی، عصبی به اسم کودال است که در کلیتوریس قرار دارد. شبکه های پیچیده ای از این عصب نیز تا روی لابیاهای مینور کشیده شده است. آسیب دیدن این عصب منجر به کاهش حس جنسی می شود. به همین دلیل برخی از بانوان نگران تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی شان هستند. اما این مشکل فقط زمانی بروز می کند که عصب جنسی قطع شود بنابراین برای انجام لابیاپلاستی به متخصص و جراح زنان ماهر مراجعه کنید تا دچار عوارض پس از لابیاپلاستی نشوید.

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی لابیاپلاستی می باشند؟

شاید برای شما نیز سوال باشد چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی لابیاپلاستی می باشند
برای پاسخ گویی به این سوال می توان گفت زنانی باید تحت این جراحی قرار بگیرند که یکسری مشکلات در ناحیه واژینال خود دارد. برای مثال :

  • زنانی که در اثر افزایش سن حالت ارتجاعی در واژن آنها کم شده است و دچار (گشاد شدن دهانه واژن) شده اند.
  • زنانی که در اثر زایمان یا افزایش سن لابیاهای افتاده و شلی پیدا کردند.
  • زنانی که در اثر زایمان های متعدد لابیاهای شان تقارن لازم را از دست داده است و زیبایی خود را در این بخش از دست داده اند.
  • زنانی که به دلایل ارثی و ژنتیکی لابیاهایی بسیار بزرگ یا نامتقارن دارند.

عوامل موثر بر میل جنسی کدامند ؟

عوامل موثر بر افزایش میل جنسی در خانم ها و آقایان بسیار متفاوت است. در خانم ها معمولا کیفیت رابطه جنسی اثر فراوانی بر افزایش میل جنسی آن ها دارد. این در حالی است که در آقایان عوامل مختلفی چون متناسب بودن شریک جنسی و یا میزان تمایل به انجام رابطه تاثیر فراوانی بر افزایش میل جنسی در آن ها دارد. با وجود این تفاوت ها ولی نکته مشترکی که در این بین وجود دارد این است که افزایش کیفیت رابطه جنسی می تواند در دراز مدت سبب افزایش میل جنسی در زوجین شود. یکی از عواملی که اثر گذار بر کیفیت رابطه جنسی است، تناسب اندام و زیبایی اندام های جنسی در هر دو طرف می باشد. واقعیت این است که وجود زیبایی و ایجاد تنوع می تواند تا حد زیادی بر کیفیت مطلوب رابطه تاثیر بگذارد.

چرا لابیاپلاستی باعث افزایش میل جنسی می شود؟

باید بگوییم که در بسیاری از افرادی که لابیا بزرگی دارند بعلت داشتن پوست اضافه در این ناحیه و پوشاندن روی کلیتوریس، باعث می شود که کلیتوریس و نقطه جی تحریک پذیری کمتری در حین رابطه جنسی داشته باشد، که با عمل لابیاپلاستی و جراحی کلیتوریس به طور همزمان می توان کلیتوریس را تحریک پذیرتر کرد.همچنین در برخی خانم ها به علت بزرگ بودن لابیاها عمل دخول به سختی انجام می‌شود که باکوچکتر کردن لابیا دوخول را تسهیل می‌کند. لابیاپلاستی با کاستن تعریق و ترشحات اطراف لابیاهای بزرگ از بوی بد واژن کاسته و می تواند از این طریق نیز میل جنسی را افزایش دهد.

متاسفانه تعداد زیادی از بانوان از شکل ظاهری ناحیه تناسلی خود راضی نیستند و همین امر موجب کاهش اعتماد به نفس و عدم برقراری رابطه جنسی آن ها می شود. عمل لابیاپلاستی با زیباترکردن و بهبود شکل ظاهری لابیاها سبب افزایش اعتماد به نفس فرد و افزایش رضایت فرد و شریک جنسی او از رابطه جنسی خواهد شد.

بیشتر بخوانید: آیا دختران باکره می توانند لابیاپلاستی انجام دهند ؟

آیا لابیاپلاستی به کلیتوریس آسیب وارد می کند ؟

عمل لابیاپلاستی هیچ گونه آسیبی به ناحیه کلیتوریس وارد نمی کند اما باید بدانیدکه جراحی زیبایی زنان و واژن بهتر است توسط جراح زیبایی زنان ماهر وو با تجربه انجام شود در صورتی که جراج آناتومی بدن را به خوبی نشناسد و نتواند تکنیک درستی را به کار گیرد ممکن است به ناحیه ژنیتال آسیب بزند. لذا توصیه می شود برای انجام جراحی زیبایی زنان به متخصص زنان مراجعه کنید.

آیا میل جنسی پس از لابیاپلاستی کاهش می یابد؟

پس از جراحی لابیاپلاستی اصلا حس جنسی کاهش نمی یابد. علاوه بر آن پس از برداشته شدن چین های روی کلیتوریس احساس ارگاسم در فرد افزایش می یابد و ارگاسم نسبت به قبل بهتر می شود.

دکتر کلارا منظمی

جراح و متخصص زنان ، زایمان، نازایی و زیبایی زنان
دکتر کلارا منظمی موفق به گذراندن دوره مقدماتی و تکمیلی لاپاراسکوپی شده اند و در دوران خدمت خود تاکنون بیش از شش هزار جراحی انجام داده اند که شامل انواع جراحی های زنان از جمله هیسترکتومی، برداشتن توده های شکم و تخمدان، بارداری های عارضه دار، زایمان سزارین و طبیعی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *