شماره تماس: 35549255-041

ساعت کاری : شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 تا 20:00

دکتر کلارا منظمی » عمل زیبایی زنان » تنگ کردن واژن با لیزر
۵ دقیقه
تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن با لیزر

آنچه می خوانید...

شلی و گشادی واژن از مشکلات شایع میان زنان است، به همین منظور تنگ کردن واژن از پرطرفدارترین اعمال زیبایی به شمار می آید. زیبایی و سلامت ناحیه تناسلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. عوامل مختلفی می تواند روی سلامت و زیبایی ناحیه تناسلی تاثیر بگذارد که برخی از این عوامل عبارت است از:

  • ژنتیک
  • افزایش سن
  • بارداری و زایمان
  • زایمان های طبیعی
  • تعدد مقاربت زیاد
 روش های تنگ کردن واژن

 روش های تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن به طریق مختلفی انجام می شود که انتخاب هر کدام از روش های زیبای بسته به صلاح دید جراح زیبایی زنان و شرایط بیمار مشخص می گردد.

جراحی تنگ کردن واژن

از روش های کلاسیک و قدیمی تنگ کردن واژن جراحی است. از دیرباز به منظور رفع شلی و گشادی ناحیه تناسلی جراحی انجام می گرفت و این در صورتی است که هنوز این روش زیبایی انجام می گردد. جراحی تنگ کردن واژن برای افرادی که شدت گشادی و شلی ناحیه تناسلی آن ها بسیار زیاد است مناسب خواهد بود.

جراحی تنگ کردن واژن در اتاق عمل و تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی انجام می شود. پس از اتمام جراحی بیمار می بایست به مدت یک ساعت بستری می گردد تا در صورت وجود هر گونه مشکلی اقدامات لازم انجام شود.

در طول جراحی تنگ کردن واژن فرد به هیچ عنوان احساس درد نخواهد داشت زیرا جراحی با بی حسی موضعی یا بیهوشی انجام می گردد اما پس از جراحی احساس درد تا حدودی وجود خواهد داشت که این احساس درد با مصرف داروهای مسکن تزریقی و خوراکی قابل کنترل خواهد بود.

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر یک روش کم تهاجمی کاملا ایمن و بدون عارضه است که به زیبایی و درمان بسیاری از مشکلات زنان کمک می نماید. یکی از روش های تنگ کردن واژن استفاده از لیزر می باشد. نحوه انجام تنگ کردن واژن با لیزر بدین صورت است که در ابتدا جراح زنان ناحیه تناسلی را پاکسازی نموده سپس لیزر انجام می گردد.

لازم به ذکر است که قبل از انجام هر گونه اعمال جراحی معاینه شوید تا در صورت وجود هر گونه بیماری در ابتدا بیماری درمان سپس اقدامات زیبایی انجام گردد.

مدت زمان انجام تنگ کردن واژن با لیزر به صورت تقریبی بیست دقیقه به طول می انجامد و قابل توجه است که این زمان تقریبی بسته به شدت عارضه متفاوت خواهد بود.

مزایای تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر زیبایی زنان یک روش کم تهاجمی است و از مزایای تنگ کردن واژن با لیزر طول مدت زمان دوره نقاهت بسیار کوتاه تر از جراحی خواهد بود. همچنین احساس درد حین لیزر زیبایی بسیار ناچیز است و پس از درمان احساس درد وجود نخواهد داشت.

مزایای تنگ کردن واژن با لیزر

تعداد جلسات تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر برخلاف جراحی نیاز به تکرار در تعداد جلسات مختلف دارد. اما تعداد جلسات بسته به شدت عارضه متفاوت است و به طور معمول تعداد جلسات درمانی بین یک تا سه جلسه متغیر می باشد. نتیجه بلافاصله پس از جلسه ابتدای محسوس خواهد بود اما جهت تثبیت کلاژن سازی نیاز به جلسه دیگر وجود خواهد داشت.

فاصله زمانی هر جلسه لیزر زیبایی ماهی یکبار خواهد بود و طول انجام لیزر زیبایی به صورت تقریبی بیست دقیقه می باشد.

عوارض تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر زیبایی زنان می بایست توسط جراحان زیبایی زنان انجام گردد، گاها پیش می آید عوارضی ایجاد شود که ناشی از انجام نادرست می باشد. به همین منظور مراجعه به پزشک متخصص اهمیت بالایی دارد، لذا سعی نماید برای پیشگیری از بروز عوارض ناشی از انجام لیزر زیبایی توسط افراد غیر متخصص در انتخاب پزشک خود دقت لازم را داشته باشید.

تاثیر لیزر بر ناحیه تناسلی

با تابش اشعه لیزر به ناحیه تناسلی، یک لایه برداری بسیار نازک از سطح مخاطی واژن برداشته می شود و پس از لایه برداری اشعه لیزر به بافت زیرین نفوذ پیدا کرده و سبب افزایش کلاژن سازی زیر مخاطی شده و لایه های جدید را روی آن ایجاد می نماید. لازم به ذکر است با تشکیل لایه جدید میزان آبرسانی و ترشحات ناحیه تناسلی افزایش می یابد.

در نهایت بگوییم لیزر بر ناحیه تناسلی به ایجاد دو عامل اساسی همچون آبرسانی و کلاژن سازی کمک می نماید که این دو عامل تاثیر بسزایی در جوانسازی واژن خواهد داشت.

هزینه تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر بسته به تعداد جلسات درمانی متفاوت است لذا جهت آگاهی از هزینه های زیبایی بهتر است به پزشک مراجعه نمایید تا پس از بررسی ها و معاینات لازم هزینه های دقیق مشخص گردد.

تفاوت تنگ کردن واژن با لیزر و جراحی

تنگ کردن واژن با لیزر برای افرادی که میزان شلی و گشادی ناحیه تناسلی آن ها کم باشد مورد استفاده قرار می گیرد ولی افرادی که بافت ناحیه تناسلی آن ها به طور کامل از دست رفته است و میزان شلی و گشادی واژن بسیار زیاد است جراحی مناسب خواهد بود.

جراحی تنگ کردن واژن تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی انجام می گردد در صورتی که لیزر بدون نیاز به بی حسی انجام می شود.

در جراحی تنگ کردن واژن امکان انجام جراحی های همزمان همچون جراحی رکتوسل وجود دارد اما در صورتی که با لیزر امکان انجام درمان همزمان وجود ندارد.

طول دوره نقاهت جراحی به نسبت لیزر زیبایی طولانی تر خواهد بود، همچنین شدت عوارض جانبی در لیزر کمتر است.

نکته طلایی و پایانی

تنگ کردن واژن به طرق مختلفی انجام می گردد و انجام هر کدام از این روش های زیبایی به جوانسازی و تنگ کردن ناحیه تناسلی کمک بسزایی خواهد نمود. اما انتخاب روش زیبایی بسته به صلاح دید جراح و شرایط بیمار متفاوت است و نمی توان قبل از بررسی های لازم روش خاصی را پیشنهاد نمود.

در نهایت بگوییم هر کدام از روش های تنگ کردن واژن با موفقیت های بسیاری همراه بوده است و آنچه سبب رسیدن به این نتجیه مطلوب می گردد، انتخاب صحیح پزشک و رعایت توصیه های پزشکی می باشد. لذا قبل از هر گونه اقدام درمانی و زیبایی در انتخاب پزشک خود دقت لازم و کافی را داشته باشید تا از بروز عوارض ناشی از درمان نادرست کاسته و پیشگیری نمایید.

دکتر کلارا منظمی

جراح و متخصص زنان ، زایمان، نازایی و زیبایی زنان
دکتر کلارا منظمی موفق به گذراندن دوره مقدماتی و تکمیلی لاپاراسکوپی شده اند و در دوران خدمت خود تاکنون بیش از شش هزار جراحی انجام داده اند که شامل انواع جراحی های زنان از جمله هیسترکتومی، برداشتن توده های شکم و تخمدان، بارداری های عارضه دار، زایمان سزارین و طبیعی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *