شماره تماس: 35549255-041

ساعت کاری : شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 تا 20:00

دکتر کلارا منظمی » عمل زیبایی زنان » جوانسازی ناحیه تناسلی؛ با جراحی و بدون جراحی
۶ دقیقه
جوانسازی واژن در تبریز

جوانسازی ناحیه تناسلی؛ با جراحی و بدون جراحی

آنچه می خوانید...

چوانسازی واژن یک اصطلاح کلی برای درمان های اصلاحی و زیبایی واژن می باشد، که به روش جراحی و غیر جراحی می تواند انجام شود. در حال حاضر این روش های محبوبیت زیادی پیدا کرده است و خانم ها به دلایل زیادی از جمله بهبود ظاهر و عملکرد ناحیه تناسلی خواهان این روش های زیباسازی هستند. امروز می خواهیم در این مطلب به انواع روش های جوانسازی واژن و مزایای آن بپردازیم.

جوانسازی واژن چیست؟

جوانسازی واژن چیست؟

همانطور که گفته شد جوانسازی واژن یک اصلاح کلی است، که به روش های جراحی و غیر جراحی برای بهیود ظاهر و عملکرد واژن اشاره دارد، گفته می شود. یکی از موثرترین اقدامات بانوان به منظور از بین بردن مشکلات واژن، استفاده نمودن از روش های مختلف جوانسازی واژن است. بسیاری از بانوان استفاده نمودن از این روش را، راهی برای تنگ کردن واژن می شناسند. در صورتی که این روش ها کاربردهای دیگری مانند تقویت نقطه جی، کاهش اندازه لابیا داخلی و خارجی … نیز برخوردار است.

دلایل انجام جوانسازی واژن چیست؟

واژن یک عضله الاستیک است ولی خیلی انعطاف پذیر است ولی ممکن است به دلیل زایمان و همچنین افزایش سن حالت ارتجاعی قبل را از دست بدهد. در هنگام زایمان واژن کشیده می شود و با افزایش سن، تغییراتی در هورمون ها ایجاد می شود که باعث کاهش قدرت عضله و بافت های همبند اطراف آن می گردد. به همین دلیل واژن و بافت های اطراف آن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. همچنین بعد از یائسگی و افزایش سن دیواره های واژن ممکن است به دلیل کاهش ترشح استروژن نازک شود و باعث می شود، فرد تغییر قطر را احساس نماید. این به عنوان آتروفی واژن (خشکی واژن) نیز شناخته می شود.

علاوه بر دلایل گفته شده می تواند به دلیل بهبود ظاهر ناحیه تناسلی انجام شود. زایمان و افزایش سن می تواند بر ظاهر ناحیه تناسلی تاثیر بگذارد، به طور مثال دچار کشیدگی لابیا شوید که باعث می شود که رابطه جنسی شما را تحت تاثیر بگذارد. بسیاری از افراد پس از زایمان بی اختیاری ادرار را تجربه کرده اند و از این رو جوانسازی واژن می تواند به آن ها در این امر کمک کند.

انواع روش های جوانسازی واژن چیست؟

روش های جوانسازی واژن به دو دسته کلی روش های جراحی زیبایی زنان و غیر جراحی دسته بندی می شوند. که هر کدام از این روش ها نیز شامل انواع مختلفی هستند.

انواع روش های جوانسازی واژن چیست؟

روش های جراحی جوانسازی واژن

 • لابیاپلاستی: این جراحی به منظور کاهش اندازه و تغییر شکل لابیای داخلی انجام می شود که در اثر زایمان، افزلیش سن و…. کشیده شده است.
 • واژینوپلاستی: از این روش، به منظور سفت نمودن واژن استفاده می نمایند. معمولا شل شدگی واژن به دلیل افزایش سن و زایمان طبیعی ایجاد می شود، که با استفاده نمودن از این روش می توان آن را رفع نمود.
 • پرینورافی: این روش به ترمیم پرینه (ناحیه ی بین واژن و مقعد) که ممکن است در زایمان آسیب دیده باشد می پردازد و همچنین ورودی دهانه ی واژن را تنگ می کند.
 • مونس پلاستی: یک جراحی زیبایی زتان است که به منظور برداشتن چربی اضافی از ناحیه شرمگاهی صورت می گیرد.
 • ماژور پلاستی: این روش جراحی مانند لابیاپلاستی است با این تفاوت که جراحی بر روی لابیاهای خارچی واژن انجام می شود.
 • هودکتومی: یا کاهش هود کلیتورال برای تغییر ظاهر  و برداشت پوست اضافی کلاهک کلیتوریس انجام می شود.

روش های غیر جراحی جوانسازی واژن

 • کربوکسی تراپی: کربوکسی تراپی یکی دیگر از روش جوانسازی واژن است که به منظور برطرف نمودن مشکلات واژن استفاده می گردد. در این روش از گاز دی اکسید کربن برای جوانسازی واژن استفاده می شود.
 • تزریق چربی به ناحیه تناسلی: تزریق چربی از دیگر روش های جوانسازی ناحیه تناسلی است. که در آن از قسمت های دیگر بدن چربی گرفته می شود و به ناحیه تناسلی تزریق می گردد.
 • تزریق ژل به ناحیه تناسلی: از دیگر روش هایی که به منظور برطرف نمودن چین و چروک و رفع تیرگی ناحیه تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد، تزریق ژل به واژن است. که در آن با توجه به انتخاب و نیاز فرد از انواع ژل ها استفاده می گردد.
 • جوانسازی ناحیه تناسلی با آر اف: در این روش از امواج رادیوفرکانسی به منظور جوانسازی واژن استفاده می گردد. این امواج با استفاده از گرما، بافت های مورد نظر واژن را گرم می نمایند. که این گرما موجب خونرسانی بهتر و تولید کلاژن در واژن می شود. که در نهایت موجب تنگ شدن واژن می گردد. از طرفی از این روش می توان به منظور رفع درد واژن در رابطه جنسی، خشکی واژن و آتروفی واژن نیز استفاده می گردد.
 • تزریق ژل به نقطه جی: از این روش جوانسازی واژن به منظور تقویت نقطه جی که نقش بسیار موثری در بهبود کیفیت رابطه جنسی و میزان لذت بانوان دارد، استفاده می شود.
 • لیزر واژینال: لیزر درمانی نیز از دیگر روش های غیر جراحی جوانسازی واژن است. که با استفاده از گرما، گردش خون را در واژن بهبود می بخشد. از این روش نیز به منظور بهبود بخشیدن به ظاهر و زیبایی واژن استفاده می گردد.
روش های غیر جراحی جوانسازی واژن

جوانسازی واژن چگونه انجام می شود؟

آنچه در طول انجام روش های جوانسازی واژن رخ می دهد، به نوع روش و هدف از انجام آن نیز بستگی دارد. در روش های جراحی، ممکن است یک یا دو ساعت زمان ببرد و معمولا با بیهوشی عمومی انجام می شود، در حالی که روش های غیر جراحی ممکن است 15 تا 30 دقیقه طول بکشد و معمولا نیازی به بیهوشی و بی حسی ندارد، اما طی چندین جلسه انجام می شود و اثر موقتی دارند.

مزایای جوانسازی واژن چیست؟

 • استفاده نمودن از این روش به منظور رفع مشکلات واژن، می تواند دردهای ناحیه تناسلی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
 • همچنین استفاده نمودن از این روش، تاثیر بسیار زیادی در افزایش اعتماد به نفس بانوان در رابطه جنسی آن ها دارد.
 • موجب تحریک بیشتر ناحیه کلیتوریس می شود.
 • جوانسازی واژن در بهبود کیفیت ارگاسم نیز موثر است.
 • خشکی واژن نیز با استفاده از این روش قابل درمان است.
 • افزایش پیدا کردن میل جنسی از دیگر مزایای استفاده از روش جوانسازی واژن می باشد.
 • زیباتر شدن ظاهر واژن نیز از دیگر مزایای جوانسازی واژن محسوب می شود.
 • کاهش درد به هنگام رابطه جنسی و فعالیت های ورزشی

کلام آخر

هنگامی که جوانسازی واژن توسط پزشک متخصص زنان در تبریز، که آموزش های لازم را در این زمینه دیده و تجربیات زیادی کسب کرده، انجام شود. می تواند نتایج موفقی را به همراه داشته باشد و بسیاری از مشکلات ظاهری و عملکردی واژن را بهبود بخشد.

دکتر کلارا منظمی

جراح و متخصص زنان ، زایمان، نازایی و زیبایی زنان
دکتر کلارا منظمی موفق به گذراندن دوره مقدماتی و تکمیلی لاپاراسکوپی شده اند و در دوران خدمت خود تاکنون بیش از شش هزار جراحی انجام داده اند که شامل انواع جراحی های زنان از جمله هیسترکتومی، برداشتن توده های شکم و تخمدان، بارداری های عارضه دار، زایمان سزارین و طبیعی می باشد.

2 پاسخ
 1. سلام
  اگر دو عمل لابیا و واژینو هم زمان انجام شود هزینه عمل چقدر است مدت بستری و نقاهت چند مدت است – آیا تزریق ژل یا چربی به آلت مردانه را هم دارید اگر این کار را انجام نمی دهید کدام دکتر اینکار را انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *