شماره تماس: 35549255-041

ساعت کاری : شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 تا 20:00

دکتر کلارا منظمی » عمل زیبایی زنان » بهترین جراح لابیاپلاستی در تبریز
۸ دقیقه
لابیاپلاستی؛ مزایا، معایب و انواع روش ها

بهترین جراح لابیاپلاستی در تبریز

آنچه می خوانید...

آشنایی با بهترین جراحح لابیاپلاستی در تبریز چه اهمیتی دارد؟

لابیاپلاستی یکی از اعمال جراحی در حوزه زیبایی که امروزه مورد توجه بسیاری از خانم‌ها قرار گرفته و در زیبایی دستگاه تناسلی حائز اهمیت فراوانی می‌باشد.

جراحی لابیاپلاستی یا ترمیم و زیباسازی لابیاها عملی است که جهت قرینه سازی لبه های خارجی یا مینور انجام می شود. این عمل نیازی به بستری یا بیهوشی عمومی ندارد و به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی در مطب پزشک قابل انجام است.

تاریخچه لابیاپلاستی

تا سال 1950 تمامی اعمال زیبایی به صورت پنهانی انجام می گردید. ولی امروزه در سراسر جهان میلیون ها عمل زیبایی در حال انجام است. طبق آمار بدست آمده از منابع پزشکی انجام عمل لابیاپلاستی از اواخر دهه 70 میلادی انجام می شود، هرچند در کشور این آمار دقیقی در دسترس نیست.

البته لابیاپلاستی همراه با اعمال کف لگن همچون کولپورافی انجام می شود. اما جالب است بدانید که آمار دقیقی از انجام این جراحی به صورت مشخص در دسترس نیست.

افزایش درخواست جراحی لابیاپلاستی به دلیل عمل زیبایی، افزایش آگاهی زنان و بهبودی مشکلات لابیاها می باشد. قابل توجه است که این روش جراحی در چهار تا پنج سال گذشته با رشد بسترهای مجازی به حد بسیار بالایی رسیده است.

عمل لابیاپلاستی

دلایل انجام عمل لابیاپلاستی

اکثریت زنان به دلایل زیبایی مایل به انجام لابیاپلاستی هستند ولی دلایل دیگری می تواند موجب شود تا فرد اقدام به جراحی لابیا پلاستی نماید که این موارد عبارت است از:

 • عدم تقارن
 • بزرگی یک طرفه لابیاها
 • بوی نامطبوع و مشکلات بهداشتی ناحیه تناسلی
 • ناراحتی حین انجام فعالیت های ورزشی
 • عدم توانایی در پوشیدن لباس‌های تنگ
 • دوچرخه‌سواری و سایر فعالیت های ورزشی

تمامی این موارد سبب می شود تا فرد احساس نیاز به انجام این جراحی داشته باشد.

دلایل تغییر شکل لابیاها چیست؟

البته در نظر داشته باشید که به مرور زمان با افزایش سن، بارداری و انجام زایمان تغییری در لابیاها ممکن است ایجاد شود که از ابتدا نبوده و به مرور زمان ایجاد شده است.

همچنین لاغری و چاقی های مکرر هم می تواند سبب بدشکلی، افتادگی و آویزان شدن لابیاها و پوست ناحیه واژن شود که تمامی این موارد با جراحی لابیاپلاستی قابل حل و درمان هستند.

روش‌های انجام عمل لابیاپلاستی

انتخاب روش جراحی یا استفاده از هر دستگاهی برای انجام لابیاپلاستی توصیه می شود به جراح واگذار شود، زیرا انتخاب روش جراحی براساس شرایط بیمار و سایز لابیاها می باشد. قابل توجه است که هرکدام از روش ها دارای مزایا و معایبی می باشد که جراح سعی می نماید بهترین روش را برای اصلاح مشکلات فرد انتخاب نماید. عمدتاً دو تکنیک برای انجام عمل لابیاپلاستی وجود دارد.

تکنیک تریم (trim)

تکنیک تریم به معنای اصلاح و آرایش است، در این روش جراحی لبه های مینور کلامپ زده و سپس برش داده می شود و در نهایت بخیه خواهد شد. طول مدت زمان جراحی لابیاپلاستی به روش تریم کوتاه بوده و توسط برش مستقیم به وسیله دستگاه لیزر یا آر اف انجام می گردد.

تکنیک وج (wedge)

جراحی لابیاپلاستی به روش وج لابیاها به صورت کره ای یا V شکل لابیاها برش داده می شود. سپس بهم نزدیک و با نخ های بخیه قابل جذب بخیه انجام می گردد. این روش زیبایی با لیزر قابل انجام نیست و مستقیما توسط برش جراحی یا دستگاه آر اف انجام پذیر است.

جهت مشاوره لابیاپلاستی در تبریز

چه کسانی کاندید عمل لابیاپلاستی هستند؟

در حالت کلی شکل ظاهری لابیامینور در افراد مختلف متفاوت است. علت بزرگی لابیاها متفاوت می باشد که عبارت است از:

 • ژنتیک
 • اختلالات هورمونی
 • بارداری
 • سبک لباس پوشیدن
 • فعالیت های روزمره فرد

هر کدام از این دلایل می تواند سبب بزرگی لابیاها و غیرقرینگی بودن آن ها شود.

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر یک روش کم تهاجمی است که در کوتاهترین زمان بدون تیغ جراحی به اصلاح بدفرمی ها می پردازد. روش لابیاپلاستی با لیزر دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه به شرح هر کدام از آن ها می پردازیم.

لابیاپلاستی

مزایای لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر مزایای بسیاری دارد که عبارت است از:

لابیاپلاستی با لیزر به دلیل آنکه برش و کواگولیشن coagulation همزمان توسط لیزر انجام می شود، به طور معمول خونریزی بسیار کم بوده و نیازی به بخیه نیست. همچنین درد و تورم پس از جراحی بسیار کمتر از روش جراحی مستقیم می باشد.

همچنین دوره نقاهت و بهبودی در روش لابیاپلاستی با لیزر بسیار کوتاه تر خواهد بود و به طور معمول فرد پس از مدت زمان یک تا دو روز می تواند به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازد.

لابیاپلاستی با لیزر به صورت سرپایی و با استفاده از بی حسی موضعی بدون نیاز به بستری در بیمارستان یا کلینیک انجام می شود و اسکار جراحی بسیار کم خواهد بود.

معایب لابیاپلاستی با لیزر

انجام لابیاپلاستی با لیزر تنها با تکنیک تریم قابل انجام است که برای لابیاهای کوچک و نازک یک روش ایده آل می باشد ولی در لابیاهای بزرگ و ضخیم که نیاز به تکنیک ویج دارد، عملا لیزر قابل انجام نمی باشد.

در لابیاهای بزرگ زمانی که تصمیم داریم با لیزر اقدام به جراحی نماییم، علاوه بر لیزر نیاز به بخیه خواهیم داشت و عملا استفاده از لیزر به بیمار تحمیل می شود، که در چنین شرایطی هم لیزر و هم جراحی توامان انجام می شود.

هزینه لابیاپلاستی با لیزر بیشتر از جراحی است و انجام مانورهای مختلف با دستگاه لیزر کمی کمتر خواهد بود.

آیا لابیاپلاستی برگشت پذیر است؟

یکی از سوالات رایج در خصوص جراحی لابیا پلاستی این است که آیا این جراحی برگشت پذیر است؟ گفتنی است این جراحی برگشت پذیر نیست و بافت لابیا مینور پس از برش قابلیت رشد مجدد را ندارد.

آیا جراحی لابیاپلاستی در دختران باکره قابل انجام است؟

جراحی لابیا پلاستی بر قسمت خارجی ناحیه تناسلی انجام می گردد لذا این جراحی در دختران باکره قابل انجام است و هیچ ارتباطی با ناحیه هایمن (پرده بکارت) نخواهد داشت و منجر به آسیب دیدگی این ناحیه نخواهد شد.

لابیاپلاستی-در-دختران-باکره

تاثیر لابیاپلاستی بر حس جنسی

ناحیه لابیاها متشکل از شبکه عصبی و عروقی می باشد که در صورت آنکه جراحی به درستی انجام گردد هیچ گونه آسیبی به این بافت وارد نمی شود. لذا سبب کاهش میل جنسی نمی گردد.

اما نکته ای بسیار مهم وجود دارد که بایستی بدانید جراحی لابیاپلاستي نه تنها سبب کاهش میل جنسی نمی شود بلکه اگر این جراحی همراه با عمل هودکتومی یا برداشتن چین های اضافی کلیتوریس انجام گردد می تواند سبب افزایش حس جنسی و تحریک جنسی شود.

آیا انجام جراحی لابیاپلاستی در دوران شیردهی امکان پذیر است؟

انجام جراحی لابیاپلاستی در دوران شیردهی بلامانع است به شرطی که مصرف آنتی بیوتیک ها ضرری را برای شیر مادر نداشته باشد. لذا جراحی لابیا پلاستی همانند تمامی اعمال زنان شش ماه پس از زایمان انجام شود تا شکل و فرم ظاهری ناحیه تناسلی به فرم قبل از بارداری خود بازگردد.

آمادگی و اقدامات قبل از لابیاپلاستی

انجام جراحی لابیاپلاستی نیاز به اقدام و آمادگی خاصی ندارد، تنها بایستی به مدت یک شب قبل از جراحی استحمام نموده و استراحت کامل داشته باشید.

در صورت ابتلا به بیماری خاص و مصرف هر نوع دارویی به ویژه داروهای آسپرین و داروهای ضدانعقاد خون جراح زنان خود را مطلع سازید.

نکات و مراقبت‌های بعد از لابیاپلاستی

نکته ای بسیار مهم وجود دارد که؛ تورم، کبودی و عدم تقارن ناحیه جراحی به مدت 40 روز حتی تا دو ماه طبیعی است. لطفا از بازدید روزانه و دستکاری کردن ناحیه جراحی خودداری ورزید.

انتخاب روش لابیاپلاستی با لیزر به چه عواملی بستگی دارد؟

یکی از مسائلی که ذهن اکثریت زنان را به خود مشغول می سازد، این است که کدام روش لابیاپلاستی جراحی یا لیزر مناسب خواهد بود. در حقیقت بهتر است تصمیم بر انجام لابیاپلاستی با لیزر را به پزشک خود بسپارید. در صورت آنکه بیمار فرد مناسبی برای انجام لابیاپلاستی با لیزر باشد، انجام این جراحی بسیار عالی خواهد بود، ولی اگر بیمار فرد مناسبی برای لابیاپلاستی با لیزر نباشد، انجام آن احتمال ایجاد عوارض، مشکلات و نتیجه های نامناسبی شود.

بنابراین هیچگاه نبایست در مورد انجام جراحی زنان با لیزر به جراح خود اصرار نمایید زیرا ممکن است این روش جراحی مناسب شما نباشد و نتایج مطلوبی بدست نیایید. هر چند دستگاه های لیزر بسیار پیشرفته هستند اما تیغ جراحی حرف اول را می زند و مهارت جراح است که نتیجه جراحی را مشخص می کند.

در نهایت بگوییم، عمل لابیاپلاستي از اعمال زیبایی ظریف و حساس است که نیاز به مهارت فراوانی دارد. لذا مراجعه به یک جراح حاذق و با تجربه بسیار حائز اهمیت است.

هزینه عمل لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی را به صورت قطعی نمی توان قبل از معاینه و تعیین تکنیک جراحی مشخص نمود. لذا برای آگاهی در خصوص میزان هزینه لابیاپلاستی بهتر است به متخصص زنان در تبریز حضوری مراجعه نمایید.

دکتر کلارا منظمی

جراح و متخصص زنان ، زایمان، نازایی و زیبایی زنان
دکتر کلارا منظمی موفق به گذراندن دوره مقدماتی و تکمیلی لاپاراسکوپی شده اند و در دوران خدمت خود تاکنون بیش از شش هزار جراحی انجام داده اند که شامل انواع جراحی های زنان از جمله هیسترکتومی، برداشتن توده های شکم و تخمدان، بارداری های عارضه دار، زایمان سزارین و طبیعی می باشد.

13 پاسخ
 1. سلام من 17 سالمه و لابیاهام خیلی بزرگن و تیره واژنم یذره بو میده و لباس زیرم همیشه خیس میشه خجالت میکشم میترسم تو ازدواجمم اینا مشکل پیش بیاره به مامانم بگم بدون عمل راه حلی هم هست؟

  1. با سلام
   ممکن است به علت عفونت قارچی و یا عفونت باکتریایی وازن باشد… لطفا به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید با دارو مکلتون حل میشه نگران نباشید

   1. خانم دکتر من کیست های تخم دانم زیاده ممکنه ربطی به بزرگی یا سیاهی لابیاها ربطی داشته باشه؟

 2. سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۹سالمه ولی به شدت لابیا هام بزرگه و اذیت میکنه میخواستم بدونم حتما باید بعد ۲۰سالگی باشه؟چون تازگیا خیلی اذیتم میکنه و شلوار تنگ نمیتونم بپوشم

 3. سلام با عرض خسته نباشید خانم دکتر من ۱۸ سالمه دارم میرم ۱۹ لابیاهام یکم بزرگه و میخوام عمل کنم خوب بعد عمل به مشکل برمیخورم یا نه ؟

 4. سلام خانم دکتر
  من زایمان دوم دارم و قرار هست که طبیعی زایمان کنم.زایمان اول هم طبیعی بود.
  دکترم گفته که در حین زایمان بلافاصله بعد از زایمان عمل تنگ کردن واژن رو برات انجام میدم.
  سوال اینجاست که آیا بلافاصله بعد از زایمان این عمل برام مشکل ساز نخواهد بود؟ و آیا نتیجه کار خوب خواهد شد یا صبر کنم بعد چند ماه انجام بدم؟

  1. باسلام
   خیر ولی بهتر است در اینباره با پزشک خودتون مشورت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *