شماره تماس: 35549255-041

ساعت کاری : شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 تا 20:00

دکتر کلارا منظمی » عمل زیبایی زنان » لابیاپلاستی ماژور یا لابیاماژور پلاستی
۵ دقیقه
لابیاپلاستی ماژور یا ماژورپلاستی

لابیاپلاستی ماژور یا لابیاماژور پلاستی

آنچه می خوانید...

لابیاماژور پلاستی یا لابیاپلاستی ماژور، در واقع جراحی زیبایی لبه های خارجی و بزرگتر واژن است. لبه های خارجی واژن به نام لب های بزرگ شناخته می شوند. ژنتیک، افزایش سن یا عوامل دیگر ممکن است باعث شود لابیا بزرگ شکل خود را از دست داده و کشیده شوند. خانم ها ممکن است به دلیل این وضعیت از زیبایی جنسی خود ناراضی باشد. برخی از زنان ممکن است به دلیل ظاهر لابیا ماژور تأثیر نامطلوبی بر رابطه جنسی یا راحتی فیزیکی خود داشته باشند. جراحی زیبایی لابیا ماژور درمان موثری برای این مشکل است. در این مطلب می خواهیم به جراحی لابیاپلاستی ماژور یا ماژورپلاستی و مزایایی آن بپردازیم.

لابیاپلاستی ماژور چیست؟

لابیاماژور پلاستی چیست؟

لابیاپلاستی ماژور نوعی جراحی زیبایی واژن است که برای تغییر شکل لب های خارجی واژن طراحی شده است. در برخی از زنان، لب های خارجی واژن می تواند کشیده، برآمده یا نامتقارن به نظر برسد. لب های بیرونی که به نام لابیا بزرگ شناخته می شوند، ممکن است از بدو تولد به این شکل به نظر برسند یا به دلیل زایمان، افزایش سن یا کاهش وزن زیاد کشیده و بزرگ شوند. در طول عمل ماژورپلاستی، جراح زیبایی زنان پوست اضافی را برای کوچک کردن و تغییر شکل لابیا ماژور برمی دارد.

02:49
truncate dir-rtl

جراحی لابیاپلاستی ماژور

کاندید مناسب برای لابیا ماژور پلاستی

جراحی زیبایی لابیا ماژور یک راه حل مناسب برای خانم هایی است که از ظاهر لابیا ماژور خود ناراضی هستند. ظاهر لابیا بزرگ ممکن است به نوعی بر رابطه جنسی آن ها نیز تأثیر بگذارد. خانم ها باید به دنبال یک جراح زیبایی زنان با تجربه و ماهر باشند تا این مشکل را اصلاح کند.

در برخی موارد، لابیا بزرگ و کشیده ممکن است باعث ایجاد درد و ناراحتی و ایجاد مشکل شود . ممکن است حفظ بهداشت و نظافت ناحیه تناسلی را دشوار کند و باعث ایجاد عفونت ناحیه تناسلی شود. درصدی از زنان نیز اظهار می کنند که در حین رابطه جنسی به دلیل کشیده شدن لابیا ماژور احساس ناراحتی می کنند. یا هنگام پوشیدن لباس های زیر یا شلوارهای چسبان احساس درد می کنند. تمام این مشکلات را می توان با جراحی ماژورپلاستی لابیا برطرف کرد.

اقدامات قبل از انجام لابیاپلاستی ماژور چیست؟

قبل از انجام این عمل باید نزد پزشک متخصص زنان مشورت لازم انجام شود. پزشک شما با انجام معاینه و شنیدن صبحت های شما به شما می گوید که آیا کاندید مناسبی برای انجام این عمل هستید یا نه. همچنین دستورالعمل هایی که باید قبل و بعد از عمل ماژورپلاستی انجام دهید را به شما ارائه می دهد. مانند:

  • ده روز قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید. همچنین از مصرف داروهایی گیاهی و بعضی از ویتامین ها پرهیز کنید.
  • ده روز قبل از جراحی از مصرف قرص های ضد بارداری خودداری کنید.
  • اگر بیماری خاصی دارید یا دارویی مصرف می کنید حتما پزشک خود را مطلع کنید.
  • یک ماه قبل و بعد از عمل از کشیدن سیگار خودداری کنید.
  • اگر عفونت واژن و یا تبخال و زگیل تناسلی فعال دارید اول درمان کنید و سپس برای جراحی اقدام کنید.

جراحی لابیاپلاستی ماژور چگونه انجام می شود؟

به علت پرخونی ناحیه وحساسیت محل عمل بهتراست این عمل در بیمارستان انجام شود و برخلاف لابیاپلاستی مینور نوع ماژور با بی حسی یا بیهوشی در اتاق عمل انجام می شود.

علیرغم اینکه این عمل در بیمارستان انجام می شود ولی بیماران پس از چند ساعت و معمولا در ساعات اولیه بعداز ظهر ترخیص شده و به خانه برمی گردند و نیاز به بستری اضافی نمی باشد.

عواملی مانند پیچیدگی جراحی، سن بیمار، میزان شلی بافت لابیا، و اینکه آیا لابیا ماژورپلاستی با سایر جراحی های زیبایی زنان مانند لابیا مینور انجام شده است یا خیر، بر نتایج جراحی برای هر بیمار تأثیر می گذارد. بنابراین، نتایج جراحی لابیا ممکن است بین بیماران متفاوت باشد.

جراحی لابیاپلاستی ماژور چگونه انجام می شود؟

بعد از جراحی ماژورپلاستی چه انتظاری باید داشته باشیم؟

دستورالعمل‌هایی را که جراح توصیه کرده است را باید در خانه رعایت کنید و نسخه‌هایی برای دارو که ممکن است شامل داروهای مسکن برای چند روز اول که مقداری احساس درد کنید و داروهای آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت برش ها دریافت کنید. کیسه یخ ممکن است به تسکین درد و تورم کمک کند و ممکن است در صورت نیاز هر بار 20 دقیقه کمپرس یخ را به صورت غیر مستقیم بر روی برش ها باید بگذارید. ممکن است برای بهبودی خود حدود یک هفته از کار مرخصی بگیرید و ممکن است انتظار داشته باشید بعد از حدود شش تا هشت هفته استفاده از تامپون و فعالیت جنسی را از سر بگیرید. حتما دستورالعمل های جراح خود را به دقت دنبال کنید.

مدت زمان بهبودی کاهش لابیا ماژور چقدر است؟

بعد از جراحی می توانید به خانه بروید. با این حال، باید استراحت کافی را داشته باشید و ریکاوری کنید و به مدت دو هفته از ورزش و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. برای بهبود زخم ها باید حداقل به مدت 6 تا 8 هفته از رابطه جنسی خودداری کنید.

مقداری درد، تورم و کبودی در هر جراحی طبیعی است. در این منطقه حساس، مدتی طول می کشد تا به طور کامل بهبود یابد. تا شش هفته، بیشتر تورم کاهش می یابد، اما ممکن است سه تا شش ماه طول بکشد تا نتایج نهایی را ببینید.

دکتر کلارا منظمی

جراح و متخصص زنان ، زایمان، نازایی و زیبایی زنان
دکتر کلارا منظمی موفق به گذراندن دوره مقدماتی و تکمیلی لاپاراسکوپی شده اند و در دوران خدمت خود تاکنون بیش از شش هزار جراحی انجام داده اند که شامل انواع جراحی های زنان از جمله هیسترکتومی، برداشتن توده های شکم و تخمدان، بارداری های عارضه دار، زایمان سزارین و طبیعی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *